• Out-of-Stock
Ostrzałka Lansky Deluxe LCD5D uszkodzone pudełko
search
  • Ostrzałka Lansky Deluxe LCD5D uszkodzone pudełko

Ostrzałka Lansky Deluxe LCD5D uszkodzone pudełko

zł74.99
Tax included
Quantity
Out-of-Stock

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Ostrzałka jest nowa, nieużywana - ma jednak uszkodzone opakowanie (było otwierane)

Lansky Turn Box 4 ceramiczna LCD5D to prosty system ostrzący z 4 prętami ceramicznymi, umożliwiający ostrzenie noży kuchennych, codziennego użytku oraz narzędzi survivalowych

Tradycyjne ostrzenie z ręki uważane przez wielu pasjonatów noży za najlepszą metodę nadawania ostrości wymaga doświadczenia, wprawy oraz cierpliwości, na co większość z nas nie znajduje czasu lub chęci.

Z myślą o osobach szukających prostszych i równie skutecznych metod ostrzenia, firma Lansky zaprojektowała ostrzałkę Lansky Turn Box, która może być z powodzeniem używana w domu, podczas biwaku lub polowania.

Budowa

Konstrukcja ostrzałki jest bardzo prosta, składa się z drewnianej podstawy, z otworami o różnych kątach nachylenia oraz kompletu 4 ceramicznych prętów ostrzących.

Użytkownik może samodzielnie zdecydować o wyborze kąta ostrzenia, na podstawie własnych preferencji, przeznaczeniu noża lub specyfikacji podanej przez producenta.

Po umieszczeniu prętów tej samej gradacji w otworach powstaje system typu V (dwustronny) o stałym kącie ostrzenia. Pozwala to na zachowanie kontroli nad procesem szlifowania, wpływając tym samym na jego prawidłowość oraz jakość ostrzenia.

Drewniana podstawa pełni także rolę pojemnika transportowego, umożliwiając bezpieczne przenoszenie elementów zestawu w jednym miejscu.

Po spakowaniu zestaw waży 205 g i zajmuje niewiele miejsca, dlatego pasjonaci survivalu i bushcraftu mogą go również używać w warunkach polowych.

Kąty ostrzenia

W zależności od typu i przeznaczenia noża, krawędź tnąca może mieć różny kąt, wpływający na wytrzymałość oraz parametry cięcia. Ostrzałka Lansky Turn Box oferuje 2 ustawienia kątów najczęściej stosowane przez producentów noży.

  • 20° - noże kuchenne, scyzoryki, małe foldery edc.,
  • 25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe, survivalowe

Ostrzenie

Pręciki ostrzące wykonano z twardej aluminy, które nadają się do ostrzenia popularnych gatunków stali np. 440C, N690, 14C28N, AUS8. W zestawie znajdują się 4 pręty ceramicznych:

  • 2 pręty o gradacji 600 medium do nadawania ostrości roboczej,
  • 2 pręty o gradacji 1000 extra fine do polerowania lub szybkiego podostrzania

Białe pręty o gradacji 1000 - używamy na ostatnim etapie procesu ostrzenia, w celu wypolerowania krawędzi oraz nadania jej ostatecznej ostrości.

Szare pręty o gradacji 600- stosowane są do nadania ostrości roboczej oraz szybkiego podostrzania.

Do zestawu warto zakupić blok czyszczący Lansky Eraser Block LERAS, który pozwala w łatwy i szybki sposób usunąć z ceramiki nalot stali, osadzającej się podczas ostrzenia.

DANE TECHNICZNE
Kąt pochylenia [°] 20
Typ ostrza gładki
Typ ostrzałki typu V
Typ ostrzenia ostrzenie z ręki
Materiał ścierny ceramika (syntetyk)
Wymiary
  • Długość całkowita [mm] 150
  • Długość pręta [mm] 127
  • Szerokość [mm] 50
Symbol dostawcy LCD5D
Lansky
071-007PUD
Comments (0)
No customer reviews for the moment.