Ostrzałka do noży THE EDGE bushSHARP czerwona + krzesiwo

Ostrzałka do noży THE EDGE bushSHARP czerwona + krzesiwo

555-013
Rating 
zł49.99
Tax included
Quantity

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Description

THE EDGE bushSHARP czerwona to turystyczna ostrzałka do noży gładkich i ząbkowanych, wyposażona w gwizdek alarmowy, krzesiwo oraz osełkę do nożyczek.

THE EDGE bushSHARP do ostrzenia noży gładkich i ząbkowanych

THE EDGE bushSHARP to wielofunkcyjna ostrzałka turystyczna, która dzięki swej poręcznej wielkości doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie zestawu EDC każdego pasjonata outdooru i survivalu. Ostrzałka z łatwością mieści się w każdej kieszeni, ma lekką polimerową konstrukcję oraz otwór na linkę lub kółko do kluczy. Elementem, który wyróżnia ostrzałkę The EDGE bushSHARP, jest jej wszechstronność. Za pomocą jednej kieszonkowej ostrzałki możemy ostrzyć noże z ostrzem gładkim i ząbkowanym, nożyczki, haczyki wędkarskie oraz noże myśliwskie z hakiem do skórowania. Pomimo niewielkich rozmiarów, w ostrzałce znajdują się aż 3 strefy ostrzenia:

  • odkręcany pręt diamentowy do ostrzenia noży gładkich i ząbkowanych, haczyków wędkarskich oraz ostrzy do skórowania (gut hook)
  • ostrzałka V z prętami ceramicznymi do szybkiego podostrzania i polerowania ostrza
  • ostrzałka V z węglika wolframu do ostrzenia nożyczek i mocno stępionych krawędzi tnących

Pręcik diamentowy to uniwersalna ostrzałka, za pomocą której możemy ostrzyć noże z gładką i ząbkowaną krawędzią tnącą. Stożkowy kształt pręcika sprawia, że jego grubość możemy precyzyjnie dobrać do rozmiaru ząbków ostrza. U nasady pręcika znajduję się rowek, który przeznaczony jest do ostrzenia haczyków wędkarskich oraz noży myśliwskich z hakiem do skórowania (gut hook).

Ostrzenie noża za pomocą osełki typu V jest proste i nie wymaga doświadczenia i specjalnej techniki. Użytkownik jedynie przeciąga klingę przez szczelinę ostrzącą od nasady po czubek do momentu do uzyskania satysfakcjonującej ostrości. W ostrzałce z węglikiem wolframu możemy ostrzyć nie tylko noże, ale także domowe nożyczki. Węglik zbiera stal bardzo agresywnie, dlatego warto zwrócić uwagę, by podczas ostrzenia nie dociskać mocno noża/ nożyczek. Wystarczą delikatnie przeciągnięcia z wykorzystaniem masy samego narzędzia.Ostrzałka ceramiczna o gradacji fine służy do szybkiego podostrzania i wygładzania krawędzi tnącej noża.

Dzięki tak szerokiej funkcjonalności z pomocą ostrzałki EDGE bushSHARP w szybki i prosty sposób podostrzymy noże na biwaku i na polowaniu, a także nożyczki i noże kuchenne w każdym gospodarstwie domowym. Niewielkie rozmiary ostrzałki EDGE bushSHARP pozwalają na jej codzienne noszenie w kieszeni lub w postacie breloka do kluczy.

THE EDGE bushSHARP ostrzałka dla turystów i pasjonatów outdooru

Poza główną funkcją ostrzenia THE EDGE bushSHARP oferuje nam 2 dodatkowe rozwiązania. Ostrzałka ma wbudowany gwizdek ratunkowy służący do wzywania pomocy w razie wypadku lub zgubienia się w terenie oraz wysuwane krzesiwo, które umożliwia rozpalenie ognia niezależnie od warunków atmosferycznych.

Typ ostrzenia szybkie podostrzenie
Producent The Edge, Polska
Symbol dostawcy RO031 red
Product Details
The Edge
555-013
5904441280685
63 Items
Reviews

No customer reviews for the moment.

Write your review

Ostrzałka do noży THE EDGE bushSHARP czerwona + krzesiwo

Ostrzałka do noży THE EDGE bushSHARP czerwona + krzesiwo

Write your review
16 other products in the same category: