Ostrzałka do noży THE EDGE edcSHARP srebrna

Ostrzałka do noży THE EDGE edcSHARP srebrna

555-010
Ocena 
49,99 zł
Brutto
1
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zwroty i reklamacje

Opis

THE EDGE edcSHARP to ultralekka ostrzałka do noży, która dzięki kompaktowym rozmiarom może nam towarzyszyć podczas naszej outdoorowej aktywności. Za pomocą edcSHARP naostrzysz scyzoryk, folder edc i nóż outdoorowy w szybki i prawidłowy sposób, niezależnie od tego, czy jesteś w dziczy, na rybach, czy na działce.

Cechy ostrzałki THE EDGE edcSHARP:

  • kompaktowa wielkość, idealna do noszenia w kieszeni
  • wykonana z aluminium techniką CNC
  • anodowana powierzchnia odporna na wytarcie i zarysowania
  • idealna do ostrzenia scyzoryków, noży edc, noże outdoorowych i noży myśliwskich
  • kąt 20° do ostrzenia noży kuchennych, scyzoryków i noży składanych
  • kąt 25° do ostrzenia noży edc, myśliwskich i survivalowych
  • obracane płytki ceramiczne i wolframowe
  • zintegrowany otwieracz do butelek
  • klips umożliwiający noszenie ostrzałki w kieszni, przy pasku oraz taśmach MOLLE

Ostrzałki turystyczne w sklepie outdoorowym kolba

Każda stal z czasem się tępi i wymaga ostrzenia, niezależnie od marki i ceny noża. Nawet wtedy, kiedy nóż nie jest używany i zalega w szufladzie, lub kieszeni zaleca się jego okresowe podostrzanie. W przypadku jednak kiedy nóż jest eksploatowany w warunkach terenowych lub regularnie wykorzystujemy go do codziennych czynności, powinniśmy szczególnie zadbać o kondycję krawędzi tnącej. Jaki jest najprostszy sposób, aby ostrze nie wymagało żmudnej i czasochłonnej naprawy? Wystarczy nie dopuścić do nadmiernego stępienie noża, co oczywiście wymaga regularnego i właściwego ostrzenia. Na wypad do lasu, na ryby lub biwak zabieramy ze sobą jedynie najbardziej potrzebny ekwipunek, prowiant i wodę przeważnie pomijając kwestię ostrzenia noży. Często dopiero w terenie przekonujemy się, jak bardzo brakuje nam ostrzałki, która naprawiałaby nasz nóż po intensywnym użytkowaniu.

Ostrzałkę THE EDGE edcSHARP zaprojektowano z myślą o codziennym użytkowaniu i noszeniu przy sobie, dlatego jej konstrukcja jest lekka i trwała. Monolityczny korpus osełki wykonano z aluminium lotniczego metodą precyzyjnego cięcia laserem. THE EDGE edcSHARP ma minimalistyczny i nowoczesny styl, z funkcjonalnymi dodatkami w postaci otwieracza do kapsli, klipsa i otworu na linkę lub smycz. Dzięki takiej funkcjonalności THE EDGE edcSHARP można wygodnie nosić w kieszeni spodni, wzbogacić o ogonek z paracordu, a w razie potrzeby otworzyć butelkę z naszym ulubionym napojem. Komfort pracy zapewnia otwór na kciuk, który pozwala na stabilne uchwycenie ostrzałki.

Ostrzałki THE EDGE do noży edc, myśliwskich i outdoorowych

THE EDGE edcSHARP to ostrzałka typu V, w której powierzchnie ścierne ustawiono pod stałymi kątami 20° i 25°. Są to kąty ostrzenia najczęściej stosowane w nożach edc, outdoorowych i myśliwskich, dlatego za pomocą jednej kieszonkowe ostrzałki możemy naprawić noże o różnym przeznaczeniu. Tę funkcjonalność szczególnie docenią osoby nieposiadające doświadczenia w ostrzeniu oraz użytkownicy, którzy chcę w szybki i skutecznie naprawić ostrze w warunkach terenowych. Do ostrzenia zastosowano trójkątne płytki ceramiczne i wolframowe, które można w łatwy sposób demontować do czyszczenia. Taka konstrukcja ma jeszcze jedną zaletę, po wytarciu lub uszkodzeniu krawędzi, możemy po prostu obrócić płytkę i korzystać z nowej powierzchni ściernej.

Zastosowanie ostrzałki

Płytki z węglika wolframu (zgrubna) szybko i agresywnie zbierają stal. Przeznaczony do ostrzenia noży mocno stępionych oraz naprawy uszkodzonej krawędzi tnącej. W zależności od twardości stali zazwyczaj do wyrównania i poprawy krawędzi tnącej wystarczy 5-6 przeciągnięć ostrza. Spiek węglika zbiera stal w sposób szybki i agresywny, dlatego podczas ostrzenia nie należy dociskać noża, wystarczający jest sam jego ciężar.

Płytki ceramiczne (drobna) służą do podostrzania i wygładzania krawędzi tnącej. Zalecana do wygładzania ostrza po ostrzeniu na ostrzałce wolframowej, szybkiego podostrzania i utrzymania naostrzonego noża w dobrej kondycji. Drobne ceramika znacznie łagodniej zbiera stal, dlatego ostrzenie na płytkach przebiega w sposób wolniejszy i bardziej kontrolowany.

Symbol dostawcy edcSHARP Silver
Szczegóły produktu
The Edge
555-010
5904441280722
58 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Ostrzałka do noży THE EDGE edcSHARP srebrna

Ostrzałka do noży THE EDGE edcSHARP srebrna

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii: